Gelsted Gymnastik- og Idrætsforening

Indendørs fodbold for sæsonen 2017 - 2018.

******************************************************************************

NDEFODBOLD

 

Fra uge 43 - 2017  --> 

til og med uge 11 - 2018

 
 
   
 Ungdoms holdsamarbejde med GELSTED G&IF og EJBY  IK  og BRENDERUP IF      
     

 

Hold

 

dag og tid

 

hal

 

Træner

 
U18 piger EGB torsdag kl.18:30-19:45 Brenderup A.Center Meta Poulsen, Selina Sønderby, Kai Andersen  
U13-14 drenge EGB torsdag kl.19:00-21:00      Gelsted hallen Lennarth Mathiesen, Philip Kruse, Michael Thomsen  
         
U4-5-6 Mix fredag kl. 16:00 -16:45         Gelsted hallen Tommy Fjordhauge og forældre  
U7-8 Mix fredag kl. 16:00 -16:45 Gelsted hallen Tommy Fjordhauge og forældre  
U9-10 Mix fredag kl. 16:00 -17:30 Gelsted hallen Britta Jensen og Simon Fjordhauge  
U14 piger EGB fredag kl. 17:30 - 19:00 Gelsted hallen Troels Clement og Annitta Sørensen  
U11 drenge EGB        fredag kl. 17:45 - 19:45 Brenderup A.Center Tom Mortensen og Robert Rasmussen  
U16 drenge  fredag kl. 19:00 - 20:30 Gelsted hallen    
Herre Senior fredag kl. 19:00 - 20:30 Gelsted hallen    
U12 drenge EGB               fredag kl. 19:45 - 20:45 Brenderup A.Center                  Mickey Nagel og Jens Gammelgaard  
         
Alle er velkommen.         
         
         
         
         
         
         
 
         
         
         
         
         
         
         
         
         
     
     
   
     
     
   

 

 

 

 

INDEFODBOLD

2016-2017

Fra UGE 44 - 2016  --> 

UGE 09 - 2017

 
 
   Holdsamarbejde med GELSTED G&IF og EJBY  IK  og BRENDERUP IF  
Gelsted Hallen        
Torsdag kl. ..… - 18:30 kl. 18:30 - 20:00 kl. 20:00 - 21:30  
03.11.2016 (Badminton) U13 piger EGB    
10.11   U13 piger EGB    
17.11   U13 piger EGB    
24.11   U13 piger EGB    
01.12   U13 piger EGB    
08.12   U13 piger EGB    
15.12   U13 piger EGB    
05.01.2017        
Fredag kl. 15:00 - 16:00 kl. 16:00 - 17:30 kl. 17:30 - 20:00  
04.11   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
11.11   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
18.11   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
25.11 Ingen træning Ingen træning Ingen træning  
02.12   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
09.12   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
16.12   U15-16 drenge Gelsted/Ejby U16 dr.+Herre Senior Gelsted  
06.01.2017        
Lørdag kl. 8:00 -  kl.  kl. ……. - 12:00  
05.11        
12.11        
18.11        
26.11 Ingen træning Ingen træning Ingen træning Ingen træning
03.12        
10.12        
17.12        
07.01.2017     kl. 11:45  TOP-CUP firmafodbold  
         
Brenderup Hallen        
Torsdag kl. 18:30 - 19:30      
03.11.2016 -  U16 piger EGB      
Fredag kl.  18:30 - 20:00      
04.11.2016 -  U12-13 drenge EGB      
         
Stævner/turnering Klubberne (Ejby, Brenderup og Gelsted) betaler for DBU-turneringen.  
  U15 drenge, U16 drenge kan få 2 - 4 stævner betalt (af Ejby eller Gelsted).   
  Øvrige stævner betaler deltagerne selv. Husk kvittering for stævnedeltagelse, hvis klubben skal betale dem. 
  Se mulige stævner på www.staevner.dk og de stævner der sendes via mail.  
Ad hoc Træningstimer Der er mulighed for ekstra "ad hoc træningstider" i Gelsted og Ejby Hallen  
  Ad hoc tider og dage aftales med Allan Hygum Mess og Britta Jensen
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk